Cornell Dubilier 380LQ271M450K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LQ271M450K022 herunter.
New Yorker Electronics
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.82%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
19,189
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
737 mΩ
983 mΩ
983 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.78 A
1.78 A
1.78 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Verwandte Teile
PanasonicEET-UQ2S271KA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1940mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicEETUQ2W271LF
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1780mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMQ451VSN271MR30S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SMQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEETUQ2W271CA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 1780mA 2000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LQ271M400K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConESMQ351VSN271MQ30S
Cap Aluminum Lytic 270uF 350V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 1660mA 2000h 85°C
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 1780mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 270uF 30X30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
380LQ Series 270 uf 85'c 30x30 mm 2k Hours Snap-In Aluminum Electrolytic
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 270UF, 450V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:270µF; Voltage(DC):450V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 hou 59K0414
Aluminum Electrolytic Capacitor 270Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380L; Capacidad:270Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.737Ohm; Altura:30Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LQ271M450K022