Cornell Dubilier 168104J63A-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 168104J63A-F herunter.
Farnell
Datasheet5 SeitenVor 4 Jahren
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+129%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
33,016
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier168104J50A-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier185104J63RAA-F
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5.08mm Loose in Box
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier 168104J63A-F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Film 0.1uF 63V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Bulk
Radial FILM CAPACITOR 168 40V 0.1muF ±5% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
Capacitor POLYESTER FILM 0.1UF, 5%,; 5%, 63V,; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:63V; Dielectric
Capacitor, Metallized Polyester, .1uF, 63V, 5% | Cornell-Dubilier 168104J63A-F
Metallized Polyester Radial Lead Capacitors, Radial Box Metallized Polyester Capacitors for Automatic Insertion 0.1µF 63V
Capacitor Polyester Film Film 0.1Uf, 5%, 63V,; Rango De Producto:Serie 168; Capacidad:0.1Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:63V; Tipo De Condensador:- |Cornell Dubilier 168104J63A-F