Coilcraft 1008LS-912XJLB
General Purpose Inductor, 9.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 1008LS-912XJLB herunter.
Coilcraft Direct
Farnell
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Inductance
9.1 µH
9.1 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
310 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.9 Ω
2.9 Ω
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.33A 3.3Ohm DCR 1008 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
Ind Chip Wirewound 10uH 5% 7.9MHz 31Q-Factor Ferrite 300mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 1008LS-912XJLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008LS Series, 9.1 H, 5%, 1008 [2520 Metric], 57 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 9.1UH, 5%, 57MHZ, RF, SMD; Inductance: 9.1µH; Product Range: 1008LS Series; DC Current Rating: 310mA; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 2.9ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 57MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 1008 [2520 Metric]