Coilcraft 0805CS-821XJLB
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0805CS-821XJLB herunter.
Stock
6,344
Inductance
820 nH
820 nH
820 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
DC Resistance (DCR)
2.35 Ω
2.35 Ω
2.35 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Non Magnetic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.3Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 820nH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0805CS-821XJLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 2% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 Automotive T/R
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 820 nH, 5%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 310MHz 2.35Ohm 820nH
INDUCTOR, 820NH, 5%, 310MHZ, RF, SMD; Inductance: 820nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 180mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available