Coilcraft 0603HP-5N1XGLW
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0603HP-5N1XGLW herunter.
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+43.58%
Stock
50,927
Authorized Distributors
3
Inductance
5.1 nH
5.1 nH
Tolerance
2 %
2 %
DC Resistance (DCR)
36 mΩ
36 mΩ
Q Factor
140
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 5.1nH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0603HP-5N1XGLW, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 5.1 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 8.9 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 5.1NH, 2%, 8.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.1nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.7A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available