Coilcraft 0603HP-23NXJLU
General Purpose Inductor, 0.023uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0603HP-23NXJLU herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Coilcraft Direct
element14 APAC
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
50
Authorized Distributors
1
Inductance
23 nH
23 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
850 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
183 mΩ
183 mΩ
Q Factor
80
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.023uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 38Q-Factor Alumina 0.7A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Wurth Elektronik744761124C
250MHz 2.65GHz 700mA 35@250MHz 24nH 140m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.15mm*1.1mm
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0603HP-23NXJLU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 23NH, 5%, 3GHZ, RF, SMD; Inductance: 23nH; Product Range: -; DC Current Rating: 850mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.183ohm; Inductance Toler
INDUCTOR, RF, 23NH, 5%, 3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603HP Series; Inductance:0.023µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):3GHz; DC Resistance Max:0.15ohm; Current Rating:850mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:850mA; Q Factor:80; Q Test Frequency:1.7MHz