Coilcraft 0402HPH-68NXJLU
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Fly-Wing Technology0402HPH-68NXJLU993
9h
Summit Electronics0402HPH-68NXJLUKontakt
>1wk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0402HPH-68NXJLU herunter.
Coilcraft Direct
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
993
Authorized Distributors
0
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
320 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1 Ω
1 Ω
Q Factor
64
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2009-03-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 800mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 1.2Ohm DCR 0603 T/R