Carling Technologies LT-1511-115-012
Switch; Toggle; SPST; ON-NONE-OFF; Illum Actuator; RED-CLEAR-CLEAR; 12V; 15A; 125VAC; QC
Datenblätter und Dokumente
Electro Sonic
Datasheet2 SeitenVor 13 Jahren
Master Electronics
Farnell
Sager Electronics
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-32.79%
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.65
Introduction Date2012-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Carling TechnologiesLT-1511-610-012
Switch; Toggle; SPST; ON-NONE-OFF; Illum Actuator; RED-N/A-NONE; 12V; 15A; 125VAC; QC
Carling TechnologiesLT-1511-640-012
Switch; Toggle; SPST; ON-NONE-OFF; Illum Actuator; BLUE-NA-NONE; 12V; 15A; 125VAC; QC
Switch Toggle ON None ON SPDT Lighted Lever Quick Conn 15A 250VAC 28VDC 559.27VA Panel Mount with Threads
Beschreibungen
Switch Toggle ON None OFF SPST Lighted Paddle Toggle Quick Conn 15A 250VAC 28VDC 559.27VA Panel Mount with Threads
Toggle Switches ILLUM TOGGLE SWITCH SPDT, 15A, 250V
Toggle Switch, SPST, On-off, Latched, 15A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Paddle Type Actuator, Panel Mount
Switch, Toggle, Spdt, 15A, 125V; Switch Operation:on-Off; Contact Configuration:spdt; Illumination:illuminated; Product Range:lt Series; Contact Current Max:15A; Switch Mounting:-; Contact Voltage Ac Nom:125V Rohs Compliant: Yes
SWITCH, TOGGLE, ON-OFF, SPDT, 15A 125V .250TAB TERMINAL CLEAR PADDLE ACTUATOR WITH RED LIGHTING POSITION ONE AND CLEAR POSITION 2 & 3