Broadcom 4N46-300E
Optocoupler DC-IN 1-CH Darlington With Base DC-OUT 6-Pin PDIP SMD Tube
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Broadcom 4N46-300E herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-42.43%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
66,298
Authorized Distributors
4
Case/Package
SMD/SMT
PDIP
PDIP
Number of Pins
6
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
200 %
250 %
250 %
Rise Time
Fall Time
Output Voltage
20 V
20 V
20 V
Output Current
Forward Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Forward Current
20 mA
20 mA
20 mA
Lieferkette
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1996-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 week ago)
Verwandte Teile
ToshibaTLP700(F)
Photocoupler IRED + Photo IC Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation
ToshibaTLP714(F)
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 6-Pin SDIP SMD Magazine
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 6-Pin SDIP SMD T/R
Lite-OnLTV-733S
Optocoupler AC-IN 1-Channel Transistor With Base DC-Output 6-Pin PDIP SMD
Lite-OnMOC3083S
Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 800VDRM 6-Pin PDIP SMD T/R
Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 800V 6-Pin PDIP SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Broadcom 4N46-300E, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
OptoCouplers & OptoIsolators 3750 Vrms, 20mA
OPTOCOUPLER, SMD, DARLINGTON O/P
100Kbps 1 6-SMD 9.9mm*6.6mm*4.4mm
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD
PHOTODARLINGTON COUPLER, SM+LF
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Darlington; Input Current Max:10mA; Output Voltage Max:20V; Package/Case:6-SOIC; CTR Max:3200%; CTR Min:350%; Common Mode Ratio:500 ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SMD, DARLINGTON O/P; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3.75kV; Optocoupler Output Type:Photodarlington; Input Current:10mA; Output Voltage:20V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:6; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Bodies:CSA, IEC/EN/DIN EN 60747-5-2; Approval Category:UL Recognised; CMR:500V/µs; Current Transfer Ratio Max:2000%; Current Transfer Ratio Min:250%; Current Transfer Ratio Typ:1200%; External Depth:6.35mm; External Length / Height:4.19mm; External Width:9.65mm; Lead Spacing:2.54mm; Nom Voltage Vol:0.1V; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Output Type:Photodarlington; Peak Forward Current:10mA; Power Dissipation Pd:135mW; Row Pitch:7.62mm; Termination Type:SMD; Voltage Vcc:7V; Withstand Voltage:3750VAC