Bourns SRR4028-331Y
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 16.48Q-Factor Ferrite 0.3A 1.7Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRR4028-331Y herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.16%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.37A 1.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 0.2A 2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.65A 0.64Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.55A 0.773Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRR4028-331Y, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FIXED IND 330UH 300MA 1.7 OHM / SRR4028 Series - Shielded SMD Power Inductors
General Purpose Inductor, 330uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Fixed Ind 330Uh 300Ma 1.7Ohm Smd |Bourns, Inc. SRR4028-331Y
INDUCTOR, 330UH, 0.3A, 30%, SHIELDED; Inductance: 330µH; RMS Current (Irms): 300mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 170mA; Product Range: SRR4028 Series; Power Inductor Case: 4.8mm x 4.8mm x 2.8mm;