Bourns SRR1240-181K
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.98A 0.55Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRR1240-181K herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.29%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.72A 0.63Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.8A 0.38Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 0.58Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 100KHz Ferrite 0.84A 0.62Ohm DCR RDL
TAIYO YUDENLHL10TB181K
Ind Power 180uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 800mA RDL Ammo Pack
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRR1240-181K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Surface Mount Power Inductor, Srr1240 Series, 180 H, 10%, Shielded, 0.55 Ohm, 980 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1240-181K
INDUCTOR, 180UH, 10%, 0.98A, SMD; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 980mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 950mA; Product Range: SRR1240 Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 4mm; DC R