Bourns SDR1006-5R6ML
Inductor Power Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 33Q-Factor Ferrite 3.8A 40mOhm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SDR1006-5R6ML herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 3.5A 0.04Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
TAIYO YUDENLHL10NB5R6M
Ind Power 5.6uH 20% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 3.8A RDL Bulk
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 4.1A 0.046Ohm DCR 2726 T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 7.96MHz 990mA T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SDR1006-5R6ML, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inductor, ferrite,5.6Uh,20+% Tol,20-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1006-5R6ML
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITECORE,5.6 UH +/-20%WIREWOUND 3.8A IDC
INDUCTOR, 5.6UH, 20%, 3.8A, SMD; Inductance: 5.6µH; RMS Current (Irms): 3.8A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 6.4A; Product Range: SDR1006 Series; Power Inductor Case: 9.8mm x 9.8mm x 5.8mm; DC Resistance Max: 0.04ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 33; Q Test Frequency: 7.96MHz; Self Resonant Frequency Min: 35MHz