Bourns PTV112-4420A-B503
Potentiometer Carbon Snap in Clip 50 Kohm Dual Gang Power 0.05W Ptv Series
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns PTV112-4420A-B503 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 6 Jahren
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-8.84%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2010-07-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
±20% 60mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
POTENTIOMETER, LINEAR, AUDIO, 50000 OHMS, +/- 20%, 0.05 W (MAX.) @ 40 C, 50 VAC
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2MFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns PTV112-4420A-B503, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (13 X 14.4 X 23.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POTENTIOMETER ROTARY, 50KOHM, ±20%, 50mW; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length:20mm; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; Power Rating:50mW
Rotary Potentiometer, 50Kohm, ±20%, 50Mw; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Ptv Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PTV112-4420A-B503