Bourns PTV111-3415A-B503
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns PTV111-3415A-B503 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 6 Jahren
Electro Sonic
TME
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-21.01%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2002-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
POTENTIOMETER CARBON SNAP IN CLIP 50 KOHM DUAL GANG POWER 0.05W PTV SERIES
±20% 50mW Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 50000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2AF30B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns PTV111-3415A-B503, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
±20% 50mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12 X 14.4 X 26mm) Pin Panel Mount/Bracket Mount
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
PANEL CONTROL | Bourns PTV111-3415A-B503
50K¦¸ ¡À20% 50mW 7.5mm*12mm*26mm
Rotary Potentiometer, 50Kohm, 20%, 50Mw; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Ptv Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PTV111-3415A-B503