Bourns PM75-181K-RC
Ind Power Bobbin Core 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 510mA T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns PM75-181K-RC herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
_legacy Avnet
Arrow Electronics
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
49,202
Authorized Distributors
4
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
510 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
770 mΩ
770 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
1 kHz
796 kHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.51A 0.77Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
TAIYO YUDENLHL08TB181K
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 796KHz 35Q-Factor Ferrite 0.6A 0.66Ohm DCR RDL Ammo
Ind Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 380mA T/R
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA Axial T/R
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 180uH 10% 1KHz Ferrite 508mA AXL
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns PM75-181K-RC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 180UH 510MA 770MOHM SM
510mA 180uH ±10% 800mA SMD,7.8x7.8mm Power Inductors ROHS
Ind7.8X5.3Mm,180Uh10%0.51A,non-Shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM75-181K-RC