Bourns MF-SM100-2-99
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 30V 80A 1.7W 0.5s 0.12Ohm SMD
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns MF-SM100-2-99 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 8 Jahren
Electro Sonic
Newark
iiiC
Mouser
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
480 mΩ
120 mΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Tolerance
Power Rating
1.7 W
Composition
Temperature Coefficient
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2019-09-30
LTD Date2019-12-31
Verwandte Teile
Bel Fuse0ZCG0110BF2B
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 24VDC 100A 1W 0.5s 0.06Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
Bel Fuse0ZCG0110AF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 16 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 500 ms
Bel Fuse0ZCG0110CF2B
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 33 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 500 ms
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1206 (3216 Metric), PTS1206, 6 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 100 ms
Littelfuse1206L110THYR
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 8VDC 100A 0.8W 0.1s 0.04Ohm SMD Solder Pad 1206 T/R
TE ConnectivityNANOSMDC110F-2
NANOSMDC Series 1206 6 V 1.1 A PolySwitch Resettable PTC Fuse SMT
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns MF-SM100-2-99, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fuse, Ptc Reset, 30V, 1.1A, Smd; Pptc Case Style:2920 (7351 Metric); Product Range:mf-Sm Series; Voltage Rating:30Vdc; Holding Current:1.1A; Tripping Current:2.2A; Time To Trip:0.5S; Current Rating Max:80A; External Depth:3Mm Rohs Compliant: Yes
MULTIFUSE, SMD, 2A; Series:MF-SM; Thermistor Type:PTC Resettable Fuse; Voltage, Operating:30V; Holding Current:1.1A; Current, Tripping:2.2A; External Depth:3mm; External Length / Height:5.44mm; Resistance, Initial Min:0.12ohm; Resistance, Initial Max:0.48ohm; Approval Bodies:CSA and TUV Approved, UL Recognised; Case Material:Epoxy polymer; Case Style:Surface Mount; Lead Length:0.43mm; Max Current:80A; Max Pitch:7.98mm; Min Pitch:6.73mm; Power Dissipation:1.7W; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Temperature, Resistance:23°C; Temperature, Surface Tripped Max:125°C; Termination Type:SMD; Voltage Rating, AC:15V; Voltage Rating, DC:30V; Width, External:7.98mm; Width, Tab:0.71mm