Bourns CRT0805-BX-2801ELF
125mW Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 2.8kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns CRT0805-BX-2801ELF herunter.
Electro Sonic
Datasheet4 SeitenVor 6 Jahren
Master Electronics
Burklin Elektronik
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
39,376
Authorized Distributors
5
Resistance
2.8 kΩ
2.8 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns CRT0805-BX-2801ELF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2800ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resthinfilm 0805 2K80 0.1% 125Mw Tc15 /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRT0805-BX-2801ELF