Bourns CRE2512-FZ-R002E-2
Res Thick Film 2512 2m Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns CRE2512-FZ-R002E-2 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Newark
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+9.16%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-06-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-MS4SF2M0U
Res Metal Plate 2512 0.002 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 2512 0.002 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP4PF2M0U
Res Metal Plate 2512 0.002 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJMP4MF2M0U
Fixed Resistor, 1W, 0.002ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE ConnectivityTLR3A20DR002FTDG
SMD Current Sense Resistors, TLR Series, 0.002 ohm, 2 W, - 1%, 2512 [6432 Metric]
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.002ohm, 0.0447V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns CRE2512-FZ-R002E-2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Res Metal Alloy 2512 0.002 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.002ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2W ±50ppm/℃ ±1% 2mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, metal strip, SMD 2512 (6330), 2 mΩ, 2 W, ±1 %, CRE2512-FZ-R002E-2
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRE2512 0.254Lx0.132W 6.45mmx3.35mm 2W 2mOhm ±50ppm/C
Current Sense Res.-SMD .002 Ohms 2W 1% AEC-Q200
RESISTOR, METAL STRIP, RES 0.002 OHMS, PWR-TRG 2 W, TOL 1%, SMD
Current Sense Resistor, 0.002Ohm, 2W, 2512; Resistance:2Mohm; Product Range:Cre Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Alloy; Product Length:6.4Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRE2512-FZ-R002E-2
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 170 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.4 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.75 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 2512