Bourns CR0603-FX-4700ELF
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns CR0603-FX-4700ELF herunter.
JRH Electronics
Datasheet9 SeitenVor 4 Jahren
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+115%
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-07470RL
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0603F470R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 470ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-13470RL
Res, 470R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0603FR-10470RL
Res General Purpose Thick Film 0603 470 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns CR0603-FX-4700ELF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 470Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors – SMD; BOURNS; CR0603-FX-4700ELF; 470 Ohm; 0603; 1 %; Thick Film
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 / 470 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR0603 SMD THICK FILM RESISTOR,470 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%,SMT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 470ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 470Ohm ±100ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 470 OHM, 100MW, 1%
THICK FILM Resistor, 470 OHM, 100mW, 1%; Product Range:CR Series; Resistance:470ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: Voltage
Res, Thick Film, 470R, 1%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:470Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-FX-4700ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 470 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603