Bourns CR0402-FX-8061GLF
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 8.06kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns CR0402-FX-8061GLF herunter.
Electro Sonic
X-ON
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.88%
Resistance
8.06 kΩ
8.06 kΩ
8.06 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063 W, 1 %, 100 Ppm, 8060 Ohm, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-078K06L
RC Series 0402 0.063 W 8.06 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC0402FR-078K06L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 8060ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns CR0402-FX-8061GLF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CR0402 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.06kOhm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 8060ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 8K06, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:8.06Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50Vrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0402-FX-8061GLF