Bourns 4306R-102-104LF
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4306R-102-104LF herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Newark
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-8.90%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
37,650
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
6010
Number of Resistors
3
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-AP2-104LF
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 100kOhm 卤100ppm/C
CTS Components77081104P
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101104P
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4306R-102-104LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 100000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5808
6-SIP 6-SIP 4300R 0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm 750mW 100kOhm ±100ppm/C
100K¦¸ ¡À2% ¡À50ppm/¡æ 50ppm/¡æ 300mW SIP-6 14.83mm*2.16mm*4.95mm
RES NET ISOLATED 100K OHM 6-SIP
RNET - THK FILM MOLD SIP | Bourns 4306R-102-104LF
Resistance:100Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:3Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns 4306R-102-104LF.