Bourns 4116R-1-560LF
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4116R-1-560LF herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.13%
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
55,040
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4116R-1-560LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
4100R ARRAY/NETWORK RESISTOR 16-DIP (0.300 7.62mm) Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 56Ohm 2.25W
8 ±2% 56Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RESISTOR, THK FILMMOLDED DIP,56 OHMS, 2%,100V,2.25W @ 70DEGC
THICK FILM RESISTOR NETWORK; Resistance: 56ohm; Network Circuit Type: Isolated; No. of Elements: 16Elements; Resistor Case / Package: DIP; No. of Pins: 16Pins; Resistance Tolerance: ± 2%; Voltage Rating: 100 32K8511
Resistance:56Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:16Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns 4116R-1-560LF.