Bourns 4116R-1-220
8 22Ω 250mW ±250ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4116R-1-220 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 14 Jahren
Newark
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
42,681
Resistance
22 Ω
22 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
Verwandte Teile
Res Thick Film NET 22 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 22ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
CTS Components77083220P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 22ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77085220/330
Array/Network Resistor, Terminator, Metal Glaze/Thick Film, 1.32W, 220ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4116R-1-220, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 22ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES NET ISOLATED 22 OHM 16-DIP
22¦¸ ¡À50ppm/¡æ 250mW DIP-16 21.97mm*7.62mm*4.69mm
RNET - THK FILM MOLD DIP | Bourns 4116R-1-220
Resistor, Isolated Resistor Network 8, 22 Ohm, 1 Ohm, Dip; Resistance:22Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 1Ohm; Voltage Rating:100V; Qualification:- Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4116R-1-220