Bourns 4116R-1-151LF
Resistor Thick Film Net 150 Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4116R-1-151LF herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-33.50%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
53,556
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081151P
770 Series 1.1 W 150 Ohm ±2 % 7 Res. Bussed Resistor Network - SIP-8
CTS Components770103151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4116R-1-151LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 150Ohm ±100ppm/C
8 ±2% 150Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
Resistance:150Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:8Elements; Resistor Case Style:Dip; No. Of Pins:16Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:250Mw; Product Range:4100R Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4116R-1-151LF.