Bourns 4116R-1-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4116R-1-103LF herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Newark
TME
Burklin Elektronik
Jameco
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+92.92%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
42,926
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.69W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4116R-1-103LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor Network Thick Film 10K Ohm 2% 2.25 Watt Molded 16-Pin DIP
Bourns 4116R-1-103LF 10k ±2% 8R DIP Thick Film Resistor Network
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 10kOhm 卤100ppm/C
8 ±2% 10kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 10000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR NETWORK, 10K; Resistance: 10kohm; Product Range: 4100R Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 2
Res N/W, Isolated, 10K, 2%, 100V, Dip; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-1-103LF.