Bourns 3386W-1-254LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3386W-1-254LF herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.95%
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
12,688
Authorized Distributors
6
Resistance
250 kΩ
250 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 50mW 85C
In a Tube of 50, 250kO Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3386 Series
TT Electronics72PR250KLF
250 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TT Electronics91AR250KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer Resistors - Through Hole 250Kohms 10mm Rnd Top adj
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3386W-1-254LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 250Kohms 10% 0.5Watts Square
3/8" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 250 KILOHMS, CERMET, SINGLE TURN
±10% ±100ppm/℃ 500mW 250kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRImmER, POTENTIOMETER, 250KOHM 1TURN TH; THRU HOLE; Track Resistance:250kohm; No. of Turns:1; Resistance
Trimmer Potentiometer, 250Kohm 1Turn Through Hole; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:250Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:1Turns; Power Rating:500Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386W-1-254LF