Bourns 3314G-1-502E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3314G-1-502E herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 2 Jahren
_legacy Avnet
Newark
TME
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-23.12%
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
5 kΩ
Case/Package
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Resistor Trimmer 5k Ohm 20% 1/4 Watt 1 Turn 2.45mm J-Hook Surface Mount Embossed Tape and Reel
TT Electronics23BR5KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 35.4V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3314G-1-502E, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 5 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Bourns 3314G-1-502E trimmer Cermet 0.25W 5kΩ 210° 240° 1pc
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3314G-1-502E; Cermet, Potentiometer; 2.55 mm; 250 mW; Surface Mount
TRIMMER, CERMET, REST 5 KILOHMS, SMD, 1 TURN, PWR-RTG 0.25W
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD T/R Automotive AEC-Q200
Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:5kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Power Rating:250mW; Qualification:AEC-Q200 RoHS Compliant: Yes