Bourns 3296X-1-205LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3296X-1-205LF herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 16 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
element14 APAC
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-20.71%
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
32,116
Authorized Distributors
6
Resistance
2 MΩ
2 MΩ
Mount
Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2e+06ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.08W, 2000000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.031W, 2000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3296X-1-205LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 2Mohms Sealed Horizontal Adjust
TRIMMER, 25 TURN, 2MR, 0.5W; Track Resistance: 2Mohm; No. of Turns: 25Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product Range: -; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automo