Bourns 3269W-1-103GLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3269W-1-103GLF herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 12 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 12 Jahren
Master Electronics
Upverter
Verical
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+7.09%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
54,038
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Termination
Gull Wing
Gull Wing
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-07-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
On a Reel of 500, 10kO SMD Trimmer Potentiometer 0.25W Side Adjust Bourns 3224 Series
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2525
TT Electronics84WR10KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
TT Electronics84WR10KLF
TT Electronics84PR10KLFTR
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.25W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 5.33mm) Gull Wing SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3269W-1-103GLF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 10 kohm, Surface Mount, 12 Turns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.25W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 6.36 X 8.46mm) Gull Wing SMD Embossed T/R
SMD Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 10Kohms 10% Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 10KOHMS, SMD,12 TURNS, PWR-RTG 0.25W
Trimmer Potentiometer 10Kohm 12Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3269 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3269W-1-103GLF
Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 10 / Power Rating mW = 250 / Adjustment Type = Top / Number of Turns = 12 / Orientation = Straight / Operating Temperature Min. °C = -65 / Operating Temperature Max. °C = 150 / Termination Type = J-Lead / Mounting Type = SMD / Series = 3269W / Length mm = 6.4 / Width mm = 4.3 / Height mm = 7.4