Bourns 1110-181K-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 180uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A RDL
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 1110-181K-RC herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 7 Jahren
Master Electronics
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A Radial Bulk
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 180uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A AXL
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 1.98A Axial Bulk
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 300mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.28Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 1110-181K-RC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
1.6A 180uH ±10% Plugin,D16.8xL21.3mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
FIXED IND 180UH 1.6A 217 MOHM TH
High Current Choke, 180Uh, 1.6A 10%; Product Range:1110 Series; Inductance:180Μh; Inductor Construction:Unshielded; Rms Current (Irms):1.6A; Saturation Current (Isat):1.6A; Dc Resistance Max:0.217Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 1110-181K-RC