TT Electronics P120K-Y20BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TT Electronics P120K-Y20BR50K herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 6 Jahren
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
TT ElectronicsP091N-QC25BR50K
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-E2KFK4D54
Res POT 50K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27.4 X 19.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
POTENTIOMETER CARBON SNAP IN CLIP 50 KOHM DUAL GANG POWER 0.05W PTV SERIES
Beschreibungen
Beschreibungen von TT Electronics P120K-Y20BR50K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Potentiometers 12mm Rotary Panel Potentiometer
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (26 X 21.2mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 50K, 0.05W, 20%, Th; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P120 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P120K-Y20BR50K