TT Electronics HM72B-06100LFTR13
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.2A 0.105Ohm DCR T/R
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TT Electronics HM72B-06100LFTR13 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 10 Jahren
Newark
Farnell
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-04-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-02-22
LTD Date2019-02-22
Verwandte Teile
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 3A 0.105Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 4A 0.068Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 10UH 3.8A 38 MOHM SMD
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 3.2A 0.064Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T100MNV
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.1A 0.0324Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5140
Beschreibungen
FIXED IND 10UH 3.2A 105 MOHM SMD
10µH Unshielded Molded Inductor 3.2A 105mOhm Max Nonstandard
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 2827
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant WRAPAROUND DUAL ENDED (Type) Inductor 130C 100kHz 105mOhm 10muH
High Power High Performance Moulded Surface Mount Inductors
INDUCTOR, 10UH, +/-20%; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 3.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 7A; Product Range: HM72B Series; Power Inductor Case: 7.23mm x 6.8mm x 3mm; DC Resistance Max: 0.10