Analog Devices AD9235BRUZ-40
Analog to Digital Converter Single Pipelined 40 MSPS 12-Bit Parallel 28-Pin TSSOP
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Analog Devices AD9235BRUZ-40 herunter.
Upverter
Datasheet40 SeitenVor 13 Jahren
Analog Devices
Augswan
iiiC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-54.50%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Herunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
28
Number of Bits
12
Sampling Rate
20 Msps
20 Msps
Polarity
Bipolar, Unipolar
Unipolar
Unipolar
Interface
Parallel
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
0.9 LSB
0.9 LSB
Differential Nonlinearity
0.75 LSB
0.75 LSB
Number of A/D Converters
1
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Technische Ressourcen
Evaluierungskits und Referenzdesigns für Analog Devices AD9235BRUZ-40 anzeigen.
Verwandte Teile
Texas InstrumentsADC1173CIMTCX/NOPB
8-Bit 15MSPS Analog-to-Digital Converter (ADC) 24-TSSOP -40 to 75
Texas InstrumentsTHS1215IPW
12-Bit, 15 MSPS ADC w/ Low Power and excellent ENOB 28-TSSOP -40 to 85
Texas InstrumentsTHS1215CPWR
Converters - Analog to Digital (ADC) 12-Bit, 15 MSPS w/Low Pwr & exc ENOB
Beschreibungen
Beschreibungen von Analog Devices AD9235BRUZ-40, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
12-BIT, 40 MSPS 3 V A/D CONVERTER ADC, Proprietary Method, 12-Bit, 1 Func, 1 Channel, Parallel, Word Access, CMOS, PDSO28
12Bit 2.7V~3.6V 40MHz Parallel TSSOP-28 Analog To Digital Converters (ADCs) ROHS
28-TSSOP (0.173 4.40mm Width) AD9235 PRODUCTION (Last Updated: 1month ago) Tube analog digital converter 1.05mm 20Msps 180mW 20Weeks
Adc, 12Bit, 40Msps, Tssop-28; Resolution (Bits):12Bit; Sampling Rate:40Msps; Input Channel Type:Differential, Single Ended; Data Interface:-; Supply Voltage Type:Single; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:3.6V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD9235BRUZ-40