Amphenol MS3476L20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol MS3476L20-16S herunter.
IHS
Datasheet32 SeitenVor 11 Jahren
JRH Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
214
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol IndustrialMS3126F16-8P
MIL Series Connector, 8 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Amphenol AerospaceMS3476W20-16S
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 16 POS 20-16 Size SKT Contact Cable Mount , WITH contacts
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 16 POS 20-16 Size PIN Contact Cable Mount
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceM83723/76W2016N
Conn MIL-C-83723 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27484T20B16P
Conn Subminiature Cylindrical PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Beschreibungen von Amphenol MS3476L20-16S, die von den Distributoren bereitgestellt werden.