Amphenol L717HDE15PD1CH4R
Conn High Density D-Sub M 15 POS 1.14mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port Tray
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol L717HDE15PD1CH4R herunter.
Farnell
Datasheet1 SeiteVor 18 Jahren
Master Electronics
JRH Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+27.71%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
5,546
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
15
Number of Rows
3
Mount
Through Hole
Through Hole
Termination
Solder
Solder
Contact Plating
Gold
Gold
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2007-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
AmphenolL777HDE15P
Conn High Density D-Sub PIN 15 POS 2.29mm Solder Cup ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Conn High Density D-Sub PIN 15 POS 2.29mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
HARTING Elektronik09561617700
D-Sub High Density Male connector Wave soldering termination Rated current 2A
Conn High Density D-Sub PIN 15 POS 2.29mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port Tray
180 Series 15 Position Male Vertical Dip Solder Through Hole Nickel Shell D-Sub
Beschreibungen
Beschreibungen von Amphenol L717HDE15PD1CH4R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Dsub, Stamped Signal 3A, High Density, Right Angle PCB Through Hole, FP=8.89mm (0.35μin), 15 Pin, Flash Gold, 4-40 Rear Threaded Insert, Ground Tab, With Boardlock
Hd-D Sub Conn, Plug, De, 15Pos, Th; D Sub Connector Type:High Density; Gender:Plug; Product Range:Hd Series; No. Of Contacts:15Contacts; D Sub Shell Size:De; Contact Termination Type:Solder; Connector Mounting:Through Hole Mount Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions L717HDE15PD1CH4R