Amphenol Communications Solutions SFW12S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 12 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet8 SeitenVor 18 Jahren
Master Electronics
Farnell
Arrow Electronics
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.74%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-2STE1LF
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Automotive T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC Connector SKT 12 POS 1mm Solder ST SMD T/R
Beschreibungen
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI SFW-S Series, Surface Mount
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD / 12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount
CONNECTOR, FFC/FPC, 12POS, 1ROW, 1MM; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:12Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI SFW-S Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:-; No. of Rows:1 Row