Amphenol Communications Solutions SFW12R-2STE1LF
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Datenblätter und Dokumente
Electro Sonic
Datasheet9 SeitenVor 16 Jahren
Master Electronics
Newark
Farnell
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.07%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Automotive T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW12S-2STME1LF
12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039 (1.00mm) Surf
Amphenol Communications SolutionsSFW12S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 12 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Non- ZIF connector for FFC/FPC; pitch 1.00mm; 12-contacts; SMD; side entry
Beschreibungen
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD T/R
FFC/FPC Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
FFC/FPC CONNECTOR, 12 POSITION, 1ROW; Pi; FFC/FPC CONNECTOR, 12 POSITION, 1ROW; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:12Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI SFW-R Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Top; No. of Rows:1 Row