Aero Electric MS3476W20-16S
Conn MIL-DTL-26482 Circular SKT 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Production
HerstellerseiteDatenblatt
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Aero Electric MS3476W20-16S herunter.
IHS
Datasheet170 SeitenVor 8 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+34.16%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
849
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
Lieferkette
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Sine SystemsT3400001U
Circular Connector, Circular Industrial, C091A Series, Cable Mount Plug, 6 Contacts, Solder Pin
Amphenol Industrial97-4106A-16S-1P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 7 POS Crimp ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-4106A-20-27P
Circular Connector, Threaded, Crimp, Circular Industrial, MIL - C - 5015 Series, Plug, 14, Pin
Amphenol IndustrialPT06SE-10-6P
Circular Connector, PT-SE Series, Straight Plug, 6 Contacts, Crimp Pin, Bayonet, 10-6
Circular Connector, MIL-DTL-38999 Series III, DS38999/26 Series, Straight Plug, 6 Contacts
Conn Circular PIN 12 POS Crimp ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Beschreibungen von Aero Electric MS3476W20-16S, die von den Distributoren bereitgestellt werden.