Aero Electric MS3470L24-61SW
Conn MIL-DTL-26482 Circular SKT 61 POS Crimp ST Wall Mount 61 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Aero Electric MS3470L24-61SW herunter.
IHS
Datasheet170 SeitenVor 8 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-51.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
623
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
61
Mount
Wall
Flanges, Panel, Wall
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
Lieferkette
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Verwandte Teile
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 6 POS Crimp ST Wall Mount 6 Terminal 1 Port
MIL Series Connector, 13 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 56 POS Crimp ST Wall Mount 56 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Beschreibungen von Aero Electric MS3470L24-61SW, die von den Distributoren bereitgestellt werden.