Abracon ASPI-0403S-1R0M-T
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3A 0.04Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Abracon ASPI-0403S-1R0M-T herunter.
Master Electronics
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
JRH Electronics
Sager Electronics
Abracon SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
60,647
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
3 A
3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
40 mΩ
14 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 3.8A 0.0451Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENMDMK4040T1R0MF
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 3.5A 0.047Ohm DCR 1515 T/R
TAIYO YUDENMDMK4040T1R0MFV
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 3.5A 0.047Ohm DCR 1515 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 3A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 3.8A 0.0369Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Metal-Core, SMD, 1312
Beschreibungen
Beschreibungen von Abracon ASPI-0403S-1R0M-T, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ind 1.00 Uh 0.000 A 40.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASPI-0403S-1R0M-T
1 µH 3 A 40 mOhm Max Nonstandard Shielded Wirewound Inductor
Power Inductors - SMD FIXED IND 1UH 3A 40 MOHM SMD