Yageo Group RT1206FRE073K3L
250mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 3.3kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页3 年前
Datasheet10 页3 年前
Datasheet9 页3 年前
Datasheet9 页6 年前
Datasheet10 页11 年前
Datasheet10 页14 年前
Datasheet0 页0 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
+174%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,107
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF3301V
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG1206F3K3
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-073K3L
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC1206FR-073K3L
描述
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/4W 1206 / 3.3 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
Res Thin Film 1206 3.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 1206 3.3kOhm 1% Paper T/R
Avnet Japan
Res, 3K3, 1%, 0.25W, 1206, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RT1206FRE073K3L
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RT 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 3.3kOhm ±50ppm/C
RT Series 1206 0.25 W 3.3 kOhm ±1% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor