Yageo Group RT0805DRD07510RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 510Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERA-6AED511V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 510 OHM
PanasonicERA-6AED561V
Res Thin Film 0805 560 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA-6AED4990V
Res Thin Film 0805 499 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRE07510RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 510ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE07499RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 499ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 560ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 510Ohm 0.5% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 510Ohm 0.125W 1/8W
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 510Ω ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃