Yageo Group RT0805DRD072K2L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.2kOhm 0.5% Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-6AED222V
Res Thin Film 0805 2.2K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED242V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.4kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AED202V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805DR-072K2L
RC 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 2.2kOhm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRT0805DRE072K4L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2400ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE072KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2200ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 2.2kOhm 0.125W 1/8W
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 2.2KΩ ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃