Panasonic ERA-6AED242V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.4kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
JRH Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Yageo GroupRT0805DRD072K21L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2210ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRD072K37L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2370ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRD072K49L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.49kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ6RBD2401V
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 0.5% 0.1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-PB6D2401V
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6RBD2201V
Res Thick Film 0805 2.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,400 OHM
Res Thin Film 0805 2.4K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AED242V
2.4 kOhms 0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 2400½, 0.5%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERA-6A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.4kOhm ±25ppm/C