Yageo Group RT0603DRD072K7L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Upverter
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.73%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-3AED272V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,700 OHM
Yageo GroupRT0603DRE072K7L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3D2701V
Res Thick Film 0603 2.7K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603DR-072K7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±0.5% 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED2941V
Res Thin Film 0603 2.94K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603DR-072K49L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±0.5% 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 2.7kOhm 0.5% Paper T/R
Res Thin Film 0603 2.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 2.7kOhm 0.1W 1/10W