Yageo Group RT0402DRD07360RL
Res Thin Film 0402 360 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-2AED361X
Res Thin Film 0402 360 Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA2AED331X
Res Thin Film 0402 330 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA-2AED391X
Res Thin Film 0402 390 Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402DRE07360RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 360ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 330ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402DRE07330RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 330ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 360ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 360Ohm 0.5% Paper T/R
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 360 Ohms 0.5%
360¦¸ ¡À0.5% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*350¦Ìm