Yageo Group RE0603FRE07200KL
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页2 年前
Datasheet7 页3 年前
Datasheet7 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.32%
Authorized Distributors
6
Resistance
200 kΩ
200 kΩ
200 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2010-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603FRE07200KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 200kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-07200KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 200kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07200KL
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 200 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 200000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RE 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 200kOhm 0.1W 1/10W
RE Series 0603 0.1 W 200 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 200 kOhms 100 mW 0603 1%
SMD Resistor 0603 200KΩ ±1% 1/10W ±50ppm/℃
Res, 200K, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:200Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Ultra Precision; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo RE0603FRE07200KL