Yageo Group RC2010FK-0782KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页2 年前
Upverter
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,744
Authorized Distributors
3
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-12SF7502U
Res Thick Film 2010 75K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 75000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF8662U
Res Thick Film 2010 86.6K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 82.5K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 80600ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupAC2010FK-0786K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 86600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
描述
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 82kOhm 1% Emboss T/R
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 82kOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 82000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 82K OHM 1%