Yageo Group RC0805FR-07124KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 124kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页2 年前
Upverter
Future Electronics
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
124 kΩ
124 kΩ
124 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 124K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 118K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 115K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F120K
Res Thick Film 0805 120K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0805 120K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-07120KL
Res Thick Film 0805 120K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 124kOhm 0.125W 1/8W
RC Series 0805 0.125 W 124 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 124000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Resistance:124Kohm;Resistance Tolerance:± 1%;Resistor Element Material:
RES, 124K, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;