Yageo Group FMP200JR-52-2R2
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 2.2Ohm 2W 5% Axial T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet16 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-69.10%
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
Yageo GroupFMP100JR-52-2R2
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor 卤5% 2.2Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
TE Connectivity / AMP2-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
TE Connectivity2-1879354-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2.2ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm 2.2Ohm 卤5%
Res Metal Film 2.2 Ohm 5% 2W 100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Res, 2R2, 2W, Axial, Metal Film; Resistance:2.2Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:9Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP200JR-52-2R2